انتخاب مکان مناسب برای خانه بازی و شهربازی سرپوشیده
انتخاب مکان مناسب برای خانه بازی و شهربازی سرپوشیده
نوامبر 10, 2019
نحوه انتخاب تاتامی برای مهد کودک و خانه بازی
نحوه انتخاب تاتامی برای مهد کودک و خانه بازی
نوامبر 10, 2019
نمایش همه

نحوه شستشوی تاتامی

نحوه شستشوی تاتامی

مهم ترین موضوعی که در رابطه با نگهداری تاتامی می توان به آن اشاره نمود ، شستشوی تاتامی می باشد . یکی از مهم ترین سوالاتی که صاحبان مهدکودک ها و خانه بازی ها پس از تجهیز خانه بازی با آن مواجه هستند ، نحوه شستشوی تاتامی می باشد . به طور کلی تمامی فروشندگان تاتامی به شما می گویند که کف پوش تاتامی قابل شستشو نمی باشد و شما تنها باید از یک پارچه نمدار برای تمیز کردن و شستشوی تاتامی استفاده نمایید اما از آنجایی که تاتامی در مهد کودک ها و خانه بازی با پوست کودکان به صورت مستقیم در ارتباط است بهتر از عاری از هرگونه میکروب و کثیفی باشد چراکه کودکان به راحتی دچار عارضه های پوستی می شوند . البته این موضوع را در نظر داشته باشید که در ساختار تاتامی ها از مواد آنتی باکتریال استفاده شده است ولی بهتر است که سطح تاتامی مخصوصا در مهد کودک ها و خانه بازی ها تمیز شود .

بهتر است پیش از اینکه در رابطه با نحوه شستشوی تاتامی صحبت کنیم ، در رابطه با نحوه نگهداری تاتامی به مواردی اشاره کنیم که با رعایت این موارد می توانید به راحتی چند سال از تاتامی خود استفاده کنید :

1) تاتامی استفاده شده در فضای خانه بازی و مهدکودک خود را در فواصل زمانی مشخص جارو کنید

2) شستشوی تاتامی را در روزهای مشخصی در هفته انجام دهید

3) توجه داشته باشید که می توانید از هر دو روی تاتامی می توانید استفاده کنید بنابراین اگر تاتامی شما بریده شده می توانید آن را برعکس کنید و از طرف دیگر آن استفاده کنید

4) سعی کنید وسایلی که می خواهید بر روی تاتامی قرار دهید دارای سطح تیز و برنده نباشد

5) اگر میخواهید تاتامی را بر روی سطح زمین فضای خود بچسبانید حتما از چسب های صنعتی مخصوص استفاده نمایید .

6) مواد آتش زا را از تاتامی دور نگه دارید .

 

تاتامی ارزان ( کلیک کنید )

 

شستشوی کف پوش تاتامی

شستشوی کف پوش تاتامی

همانطور که در بالا گفته شد در کفپوش های تاتامی از مواد آنتی باکتریال استفاده شده است و نیازی به شستشو با مواد شوینده نیست و تنها کافیست با یک تی نخی ساده نمدار تمیز نمایید . توجه داشته باشید که از روی نخ های تی به هیچ عنوان آب نچکد ( منظور این است که تا حد ممکن آب تی گرفته شود ) . اگر در گوشه ای از تاتامی مقداری کثیفی وجود دارد که با تی کشیدن پاک نشد می توانید از مواد شوینده ساده استفاده نمایید و با پارچه نخی تر و مواد شوینده سطح تاتامی را تمیز کنید .

توجه داشته باشید به هیچ عنوان از مواد شوینده اسیدی و جوهر نمک استفاده ننمایید چرا که استفاده از این مواد می تواند به تاتامی آسیب جدی وارد کند و باعث پوسیدگی و از بین رفتن رنگ تاتامی شود .

پیشنهاد ما به شما برای شستشوی کفپوش تاتامی برای خانه بازی و مهدکودک این است که از بخارشور استفاده نمایید . اینکار باعث می شود هم زمان کمتری برای شستشوی تاتامی بگذارید و هم شستشوی کفپوش خانه بازی خود را به راحتی و بدون اینکه آسیبی به تاتامی برسانید انجام دهید .

 

مقاله پیشنهادی : تاتامی برای خانه بازی ( کلیک کنید )

پاک کننده کفپوش

بهترین پاک کننده کفپوش تاتامی می توان به مواد زیر اشاره کرد :

1) پودر لباسشویی

2) مایع ظرفشویی

3) شامپو

4) شامپو فرش

و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *